Ręce/Stopy Viola

Ciemne odcienie lakieru

Jak poinformowałam w ostatnim poście na facebook’u, najnowsze trendy donoszą: ciemne kolory lakierów to bezdyskusyjny must have dla miłośniczek manicuru w nadchodzących dniach. Jednak każda z nas wie, że w przeciwieństwie do jasnych kolorów, ciemne nie wybaczają niedociągnięć i pomyłek. Poniżej pragnę podzielić się z Wami kilkoma pomocnymi wskazówkami.


Kolor paznokci można dopasować do karnacji, okazji czy stroju. Mało kto pamięta, że warto również skonfrontować go z porą roku. W jesienno-zimowych miesiącach najmodniejsze są głębokie i ciemne odcienie, takie jak grafit, szary, khaki, fiolet, bordo, granat czy klasyczna czerń. Bordo trzymają się niezmiennie od lat w czołówce trendów jesiennych. Dla tych z nas, które lubią zaszaleć na przekór panującej za oknem aurze, proponuję „dopuszczalne” przez stylistów ombre lub lub inne łączenia powyższych odcieni. Jest to coraz bardziej popularny sposób zdobienia paznokci, zdobywający uznanie w Polsce. Ciemne barwy są wyjątkowo uniwersalne. Idealnie nadają się na elegancką kolację do małej czarnej jak i na dodatek do białego t-shirt’a i jeansów.

Należy jednak pamiętać, że przed nałożeniem ciemnych odcieni musimy zadbać o idealnie wykonany bazowy manicure. Bardzo dokładnie opiłowane paznokcie z nałożoną bazą oraz idealnie wycięte skórki to podstawa. Proponowane jest również wcześniejsze wypolerowanie płytki. Musi być ono jednak przeprowadzone bardzo delikatnie i nie częściej niż raz w miesiącu, aby uniknąć zniszczenia paznokcia.

Więc jakie kłopoty występują podczas naszych spotkań z ciemnymi kolorami? Problemy mogą wystąpić już na samym wstępie (nierówna linia lakieru, która wychodzi na skórki lub widoczne, odstające nierówności na płytce paznokcia) oraz już po pomalowaniu (bardzo widoczne odpryski – zwłaszcza na brzegach). Wiadomo, że ważne są sprawne i pewne ruchy ręką, które nabywa się w praktyce.

Jak ułatwić sobie malowanie paznokci ciemnymi odcieniami?

  • Dokładnie wykonujemy manicure podstawowy, w skład którego wchodzi: opiłowanie paznokci, wycięcie skórek oraz maksymalnie raz w miesiącu polerowanie płytki paznokcia.
  • Następnie każdy paznokieć dokładnie odtłuszczamy (zmywaczem lub odtłuszczaczem).
  • Nakładamy bezbarwną bazę (unikniemy tym sposobem przebarwień naszej naturalnej płytki co często ma miejsce przy ciemnych kolorach, które wyjątkowo lubują się we „wgryzaniu” w paznokcie).
  • Malowanie docelowym kolorem zaczynamy od pociągnięcia pędzelkiem po środkowej części płytki, zaczynając od samej macierzy paznokcia. Następnie pokrywamy poboczne części. Nasze ruchy zawsze powinny być zdecydowane, precyzyjne a ich linia zawsze powinna być ukierunkowana z góry na dół. Nigdy nie malujemy paznokci w poprzek!
  • Nakładamy drugą warstwę lakieru. Przy ciemnych kolorach jest to konieczne, ze względu na przebijający kolor naturalnej płytki paznokcia oraz nadanie głębi i intensywności koloru docelowego.
  • Nakładamy bezbarwną odżywkę utwardzającą, top coat lub inny lakier powierzchniowy, który wydłuży żywotność naszego manicuru.
  • Na sam koniec całą płytkę wraz ze skórkami pokrywamy oliwką. Nie tylko odżywi skórki ale zapobiegnie wtapianiu się w jeszcze świeżą warstwę lakieru pyłków i różnych zanieczyszczeń.

Jeśli nie mamy jeszcze wprawy w malowaniu paznokci na pewno dużą bolączką okażą się zabrudzone skórki. Najlepszym wyjściem będzie zakup zmywacza do paznokci w formie „pisaka” (od 10zł). Posiada on zaostrzoną wymienną końcówkę, co na pewno ułatwi precyzyjne usunięcie zabrudzeń. Często pomocne są zwyczajne, drewniane wykałaczki, których końcówki nasączamy w zmywaczu. Są cieniej zakończone niż zmywacz w pisaku, dzięki czemu możemy w prosty sposób poprawić linię lakieru. Przy paznokciach pomalowanych na ciemny kolor, proponuję noszenie przy sobie lakieru. W przypadku odprysku mamy możliwość natychmiastowej reperacji ubytku, który jest tak bardzo widoczny.

Przy zmywaniu ciemnych lakierów, koniecznie wetrzyj w skórki oliwkę lub inny tłusty produkt. W ostateczności może to być wazelina lub nawet błyszczyk do ust. Następnie nasącz wacik zmywaczem do paznokci, przytrzymaj dłuższą chwilę na paznokciu i ściągnij kolor wacikiem w dół. W ten sposób unikniesz zafarbowania skórek.

A czy Wy macie jakieś triki i sekrety na ułatwienie sobie pracy z ciemnymi lakierami? 😉

Pozdrawiam ciepło,
Viola

Może Ci się również spodobać...