Ręce/Stopy Viola Zdrowie i uroda

Kształty paznokci

Czy podczas wizyty u manicurzystki ogarnia Was panika i niepewność kiedy przychodzi do wyboru kształtu paznokci? A co powiecie na to, że ich rodzaje nie ograniczają się tylko do okrągłych, kwadratowych, owalnych i migdałków? Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, poniżej przedstawiam listę kształtów zaczynając od tych podstawowych po te wychodzące poza podstawowe kanony.


Okrągłe – chyba najbardziej popularny kształt. Stopniowo zakrzywiana krawędź paznokcia jest płynna i nienaruszona, dzięki czemu mniej podatna na złamania.

Kwadratowe – charakteryzują się płaską i prostą krawędzią paznokcia. Do wyboru mamy proste i wyraziste narożniki płytki lub delikatnie załagodzone.

Owalne – klasyczne, kobiece i eleganckie. Zgodnie z kanonami preferowane są przez kobiety z krótkimi palcami, ponieważ wydłużają je naśladując naturalny kształt paznokcia. Dzięki temu właścicielki dość krótkich palców mogą cieszyć się ciemnymi kolorami.

Migdałki – to kształt, który poszedł o krok dalej niż owal, zwężając nieco rogi i nadając płytce wizerunek charakterystyczny do migdałów.

Ballerina – bardzo wyrazisty, nazywany również z angielskiego coffin – czyli trumna/trumienny kształt. Punktem wyjściowym są Migdałki lub Szczyt Górski (który omówimy poniżej) a następnie spiłowanie na prosto krawędzi paznokcia.

Pomadka/Szminka – (ang. Lipstick) – imitują kształt nowej, nieużywanej jeszcze szminki/pomadki. Aby osiągnąć taki kształt, wystarczy paznokieć spiłować pod dosyć ostrym kątem. Podobnie jak Ballerina, Migdałki lub Szczyt Górski powinny być wykonywane na dłuższych paznokciach (najlepiej sztukowanych lub utwardzanych) oraz najlepiej prezentują się z delikatnymi kolorami lub jasnymi barwami, które nieco złagodzą ostrość kształtu.

Szczyt Górski – (ang. Mountain Peak/Stiletto) – podobnie jak Pomadka czy Ballerina ten kształt jest bardzo podatny na złamania i uszkodzenia, dlatego tak ważne jest aby bazowo utwardzić płytkę. Wykonanie takiego wzoru jest możliwe od początku do końca tylko za pomocą pilniczka. Mountain Peak jest dłuższą, przerysowaną wersją Stiletto, który jest stosowany na krótszych paznokciach.

Edge – (w wolnym tłumaczeniu to: rąbek, krawędź, obramowanie, grzbiet) lub nazywany również Arrow Head (czyli grot strzały). Nazwy mówią same za siebie. Wygląda to nieco jak Pomadka ale w tym wypadku ścinamy obie strony. Arrow Head jest nieco smuklejszą wersją Edge.

Flare – (ang. klosz) – jeśli się nie mylę bardzo popularny trend w latach ’90. Nadal jednak ma swoich zwolenników. Charakteryzuje się tym, że boki płytki przybierają kształt trapezu i rozszerzają się ku granicy.

Teraz kiedy już znacie wszystkie kształty, możecie śmiało iść w świat i upiększać swoje paznokcie! Pamiętajmy jednak, że paznokcie muszą być wygodne, dostosowane do naszego stylu życia oraz pracy. Nie mogą przeszkadzać nam w codziennym funkcjonowaniu oraz narażać naszej płytki na uszkodzenia. A może macie jakieś swoje kreatywne pomysły, które nie znalazły się na mojej liście? 🙂

Pozdrawiam ciepło,
Viola


Może Ci się również spodobać...