Pożyczki prywatne. Alternatywa dla bankowych i pozabankowych.

Brak płynności finansowej to problem wielu osób. Powody takiej sytuacji czasami nie są związane z żadną winą rodziny, która wpadła w kłopoty finansowe. Wystarczy nieprzewidziany wydatek, choroba, która wymaga znacznych nakładów finansowych a nawet banalna utrata pracy i problem ze znalezieniem kolejnej, by stanąć przed koniecznością pożyczania pieniędzy. Opcji jest kilka. Pożyczki bankowe, pozabankowe, kredyty. Mało kto jednak rozważa zupełnie inną, a mianowicie pożyczkę prywatną.

 

Pożyczka prywatna. Tania i warta rozważenia.

Dużą zaletą pożyczek prywatnych jest możliwość ustalenia ich zasad w drodze negocjacji. Pożyczki prywatne nie są pożyczkami stricte komercyjnymi, w przeciwieństwie do pożyczek bankowych, nie muszą spełniać warunków prawa bankowego. Mogą być bardzo korzystne finansowo, czasami wręcz nie wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami . Wszystko zależne jest oczywiście od pożyczkodawcy. Mając wśród znajomych czy rodziny osobę, która może udzielić pożyczki, warto o to zawalczyć.

 

 Pożyczka na podstawie umowy.

Warto wspomnieć, że pożyczka większej sumy, musi być zgłoszona do Urzędu Skarbowego. Nie ma od tego ucieczki, wskazane jest zatem by była to pożyczka w formie pisemnej. Warto podjąć się spisania takiej umowy w celu ustalenia wszelkich warunków udzielnie pożyczki a także jej spłaty. Forma pisemna nie zawsze oczywiście jest obowiązkowa, ale dla własnego spokoju, warta zastosowania. Podpisana przez obie strony umowa pożyczki to namacalny dowód jej udzielnie, a także dokument, który jasno określa kiedy i na jakich warunkach należy pożyczkę spłacić. Nawet jeśli między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą jest w tym temacie pełna zgoda, to i tak pisemne określenie wszelkich warunków pożyczki jest potrzebne. Za miesiąc, dwa bowiem czy za pół roku, będzie wszystko jasne. Przy umowie ustnej trudniej egzekwować warunki pożyczki.

 

Podsumowując.

Rozważając wzięcie pożyczki, oczywiście można przeanalizować oferty pożyczkowe banków i firm pożyczkowych, jednak warto wziąć pod uwagę i opcję pożyczki prywatnej. To opłacalna forma pożyczki, pod warunkiem ustalenia warunków satysfakcjonujących obie strony umowy.

Autor

  • Specjalizuje się w biznesie i zarządzaniu. Stawia nacisk na ciągły rozwój i poprawę swoich umiejętności. Lubie sportowe samochody, ogląda także wyścigi konne.

2 thoughts on “Pożyczki prywatne. Alternatywa dla bankowych i pozabankowych.

  1. Bałabym się pożyczyć pieniądze komuś a zwłaszcza komuś z rodziny. Wiadomo jak to w rodzinie oddania pożyczki można się nigdy nie doczekać.

  2. Najgorszym błędem jest pożyczenie pieniędzy znajomym czy rodzinie bez spisania umowy czy jakiegokolwiek zaświadczenia potwierdzającego pożyczenie pieniędzy. Później niem się żadnego dokumentu potwierdzającego pożyczenie pieniędzy.

Comments are closed.