Prezentujemy trzy sprawdzone formy zarabiania pieniędzy w internecie!

Wokół zarabiania w internecie urosło wiele mitów, wspieranych przez niewielką liczbę rzetelnych artykułów dla początkujących. By rozwiać wszelkie wątpliwości i ułatwić ci start postanowiliśmy przyjrzeć się trzem sprawdzonym formom zarabiania pieniędzy w internecie, a także przekazać kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej wkręcisz się w świat pracy online!

 

Copywriting, czyli pisanie za pieniądze

Każdego dnia w internecie publikowane są miliony tekstów – zarówno tych krótszych, przeznaczonych tylko i wyłącznie do oczu robotów Google, jak i tych dłuższych oraz bardziej rozbudowanych, kierowanych przede wszystkim pod ludzkiego użytkownika. Większość tych tekstów piszą tzw. copywriterzy, czyli zawodowi pisarze zajmujący się nie tworzeniem sztuki, a rzemieślniczą produkcją tekstów użytkowych. Tak właściwie nawet ten tekst, który czytasz, powstał w ramach zarobkowej pracy jego autora. Wbrew pozorom tworzenie internetowych treści nie wymaga nadmiernych zdolności pisarskich – do rozpoczęcia przygody z copywritingiem wystarczy dobra znajomość języka polskiego oraz odrobina wolnego czasu, który możesz przeznaczyć na pisanie. Pierwszych zleceń szukaj na portalach ogłoszeniowych dla freelancerów lub na specjalnych platformach copywriterskich. Po otrzymaniu zlecenia wystarczy, że napiszesz tekst, a następnie wyślesz go do swojego klienta… Całkiem proste, prawda?

Prowadzenie profili w social media

Do mediów społecznościowych przenosi się coraz więcej przedsiębiorstw, także tych mniejszych i rodzinnych firm. Ich właściciele często nie mają czasu na samodzielne prowadzenie profilów, a zadanie to polecają freelancerom . Wynagrodzenie w tej branży otrzymywane jest albo za pojedynczy post, albo za całościowe dbanie o profile danej firmy przez miesiąc. Na współpracę z największymi markami nie masz co liczyć, ich profile prowadzą wyspecjalizowane agencje, a klientów powinieneś szukać przede wszystkim wśród rodzinnych i lokalnych restauracji, salonów fryzjerskich i sklepów specjalistycznych.

 

Własny biznes online

Wraz z rozwojem internetu znacząco zwiększa się liczba firm przenoszących się całkowicie do sieci. Wbrew pozorom własny biznes online nie jest aż tak złym pomysłem – internet będzie wciąż stawał się coraz bardziej popularny, a popyt na usługi z nim związane będzie rósł. Popularne branże to sklepy internetowe działające w niszowych branżach, a także blogi zawierające przydatne informacje z rozmaitych dziedzin życia – od lifestyle’u, przez biznes, aż po wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu techniki czy prawa.

Autor

  • Specjalizuje się w biznesie i zarządzaniu. Stawia nacisk na ciągły rozwój i poprawę swoich umiejętności. Lubie sportowe samochody, ogląda także wyścigi konne.

2 thoughts on “Prezentujemy trzy sprawdzone formy zarabiania pieniędzy w internecie!

  1. Zarabiać w internecie można na różne sposoby wystarczy tylko chcieć, dobrze płatne jest prowadzenie bloga. Wiadomo początki nie przynoszą kasy.

  2. Prowadzenie sklepu internetowego wymaga dużo wolnego czasu i miejsca gdzie można trzymać sprzedawane przedmioty.

Comments are closed.